APPLE 13inch MacBook Air M5 chip with 10-core CPU and 8-core GPU 16GB 512GB SSD – Midnight
Alkuperäinen hinta oli: 1199,00 €.1149,00 €Nykyinen hinta on: 1149,00 €.
Tuote toimitetaan suoraan maahantuojan varastosta.
Sisältää ALV:n (25,5 %)
👀 Saatavissa: Verkkokaupasta
Varastossa
Ilmainen toimitus!
- Nopea toimitus
- Turvallinen maksu
- Kattavat maksu mahdollisuudet
Kuvaus
| Valmistaja: | APPLE |
| Valmistajan tuotekoodi: | MDHE4KS/A |
| Tuotekoodi: | 48310013 |
| EAN-koodi: | 0195950690187 |
| Apple MacBook Air yhdistää suorituskyvyn ja tyylikkään muotoilun, mikä tekee siitä suositun valinnan tehokkuutta arvostaville käyttäjille. 10-ytimisellä M5-prosessorilla ja 16-ytimisellä Neural Engine -prosessorilla varustettu kannettava tietokone tukee saumattomasti moniajoa ja vaativia sovelluksia. Vankka yhtenäinen muistikonfiguraatio takaa sujuvan suorituskyvyn ilman viiveitä, mikä parantaa tuottavuutta sekä työssä että vapaa-ajalla. Laite on varustettu vaikuttavalla Liquid Retina -näytöllä, joka tukee miljardia väriä, Dolby Visionia ja True Tone -tekniikkaa. Sen edistyksellinen web-kamera sisältää 12 megapikselin tarkkuuden ja Center Stage -ominaisuuden, mikä takaa korkealaatuisen videon virtuaalikokouksissa. Yhdessä tilaäänen tuen ja mikrofonijärjestelmän parantaman äänen selkeyden kanssa MacBook Air tarjoaa mukaansatempaavan audiovisuaalisen kokemuksen. Ympäristöystävällinen muotoilu, jossa on käytetty kierrätysmateriaaleja ja joka on ENERGY STAR -sertifioitu, tekee siitä vastuullisen valinnan tekniikasta kiinnostuneille kuluttajille. |
|
| Ominaisuudet | |
|
|
| Tuote: | |
| Tuotenimike: | APPLE 13inch MacBook Air M5 chip with 10-core CPU and 8-core GPU 16GB 512GB SSD – Midnight |
| Kuvaus: | Apple MacBook Air – M5 – M5 8-core – 16 Gt RAM – 512 GB SSD – 13.6″ IPS 2560 x 1664 (WQXGA) – Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 – keskiyö – kbd: ruotsalainen/suomalainen |
| EAN-koodi: | 0195950690187 |
| Valmistajan takuu: | 12 kuukauden vienti takuu. Meiltä kuluttajasuojalain mukainen 24kk takuu. |
| Yleistä | |
| Tuotteen tyyppi: | Kannettava tietokone |
| Käyttöjärjestelmä: | Apple macOS Tahoe 26 |
| EU:n tietolaki: | Https://regulatoryinfo.apple.com/eudataact |
| Suoritin / Chipset | |
| CPU: | Apple M5 |
| Ydinten määrä: | 10-ytiminen |
| Suoritusydin: | 4 |
| Tehokkaat ytimet: | 6 |
| Ominaisuudet: | Neuraaliakkelaattorit, laitteistokiihdytetty säteenseuranta, 153 GB/s muistikaista |
| Neuraalinen prosessoriyksikkö (NPU) | |
| Neuraaliprosessoriyksikkö (NPU): | 16-core Neural Engine |
| Muisti | |
| RAM: | 16 Gt (yhdistetty muisti) |
| Tallennuslaitteet | |
| Päätallennus: | 512 GB SSD juotettu |
| Näyttö | |
| Tyyppi: | 13.6″ – IPS |
| Resoluutio: | 2560 x 1664 (WQXGA) |
| Leveä näyttö: | Kyllä |
| Pikselitaajuus (ppi): | 224 |
| Kuvan kirkkaus: | 500 cd/m² |
| Värituki: | 1 miljardi väriä |
| Ominaisuudet: | True Tone -teknologia, P3 Wide Color Gamut, Dolby Vision, HDR10+, HDR10-yhteensopiva, HLG gamma, Liquid Retina -näyttö, HDR-yhteensopivuus, Zoom |
| Näppäimistön nimi: | Apple Magic Keyboard with Touch ID |
| Audio & Video | |
| Näytönohjain: | Apple M5 8-core |
| Tuettujen näyttöjen enimmäismäärä: | 2 ulkoinen näyttö/ulkoiset näytöt |
| Videojärjestelmän ominaisuudet: | Laitteistokiihdytetty H.264, HEVC, ProRes ja ProRes RAW -tekniikka, videon dekoodausmoottori, videon koodausmoottori, ProRes-koodaus- ja -dekoodausmoottori, AV1-dekoodaus |
| Kamera: | Kyllä – 1080p |
| Tarkkuus: | 12 megapikseliä |
| Kameran ominaisuudet: | Keskilavan kamera, edistynyt kuvasignaaliprosessori (ISP), työpöydän näkymä tuki, FaceTime 1080p HD-kamera |
| Ääni: | Neljä kaiutinta, 3 säteen muodostavaa mikrofonimatriisia |
| Yhteensopivuusstandardit: | Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, Dolby Digital |
| Audio-ominaisuudet: | Lähtö: tilaäänituki; Tulo: äänen eristystila, laajaspektrinen mikrofonitila, parannettu äänen selkeys |
| Sisääntulo | |
| Tyyppi: | Näppäimistö, Force Touch -ohjauslevy |
| Näppäimistön taustavalo: | Kyllä |
| Näppäimistösuunnittelu: | Ruotsalainen/suomalainen |
| Ominaisuudet: | Paineherkkyys, multi-touch -touchpadnäppäimistö, voimakas klikkaaminen, Touch ID -anturi, Multi-Touch Gesture Recognition |
| Tietoliikenne | |
| Langaton: | Bluetooth 6.0, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ominaisuudet: | Säikeistämisen verkkoteknologia |
| Akku / paristo | |
| Tekniikka: | Litiumpolymeeri |
| Kapasiteetti: | 53.8 Wh |
| Käyttöaika: | Jopa 18 tuntia |
| Akun käyttöaika: | WiFi-nettiselaus: jopa 15 tunti(a) Videotoisto: jopa 18 tunti(a) |
| Yhteydet & Laajennus | |
| Rajapintojen tiedot: | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (lataus) Kuulokelähtö |
| Ohjelmisto | |
| Mukana tulevat ohjelmistot: | App Store, Apple Books, Kalenteri, Yhteystiedot, Apple FaceTime, Find My, Apple Freeform, Games, Apple GarageBand, Home, Apple iMovie, iPhone Peilaus, Journal, Apple Keynote, Sähköposti, Kartat, Messages, Musiikki, News, Muistiinpanot, Apple Numbers, Apple Pages, Passwords, Phone, Photo Booth, Valokuvat, Podcasts, Apple Preview, Apple QuickTime Player, Muistutukset, Apple Safari, Apple Shortcuts, Pörssi, Apple Time Machine, Tips, Apple TV, Voice Memos, Sää, Siri |
| Apple Älykkyys: | Kyllä |
| Muuta | |
| Väri: | Keskiyö |
| Kotelomateriaali: | Aluminum |
| Sisälletyt vaihtoehdot: | Ympäristön valon anturi |
| Turvallisuus: | Sormenjälkilukija |
| Ominaisuudet: | Apple N1 langaton verkkosirupassi, VoiceOver-näytönlukija, Closed Captions, saavutettavuuslukija, henkilökohtainen ääni, elävä puhe, Voice Control, Switch Control, live-tekstitykset, ei sisällä PVC:tä |
| Sisältyvät lisävarusteet: | USB-C – MagSafe 3 -latauskaapeli (2 m) |
| Ominaisabsorptionopeus (SAR): | 0.62 W/kg (body) 0.62 W/kg (raaja) |
| Mitat & paino | |
| Ulkomitat (PxSxK): | 30.41 cm x 21.5 cm x 1.13 cm |
| Paino: | 1.23 kg |
| Kestävyyttä koskevat tiedot | |
| ENERGY STAR -sertifioitu: | Kyllä |
| Hiilijalanjälki: | 119 kg hiilidioksidipäästöjä |
| Harvinaiset maametallit: | 100 % kierrätettyjä harvinaisia maametalleja kaikissa magneeteissa |
| Tuotteen kierrätetty sisältö: | 55 % – kierrätysmateriaaleja |
| Pakkauksen kierrätetty sisältö: | 100 % – kierrätetty kuitu |
| Valmistajan takuu | |
| Huolto ja tuki: | Rajoitettu takuu – 1 vuosi Tekninen tuki – puhelinneuvonta – 90 päivää |
| Ympäristötiedot | |
| Vähimmäiskäyttölämpötila: | 10 °C |
| Enimmäiskäyttölämpötila: | 35 °C |
| Toimintakosteus: | 0 – 90% (höyrystymätön) |
Tekniset tiedot tarjoaa kolmas osapuoli. Emme vastaa virheellisistä tiedoista.
Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.









Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.